Ślubowanie klasy I - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności
 
„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”
 
15 listopada w Szkole Podstawowej w Hucie Nowej odbyła się uroczystość ślubowania dzieci z klasy I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, pierwszaki zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.
 
Najważniejszym punktem uroczystości było uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów na flagę państwową:
 
„W obecności zaproszonych gości, Pani dyrektor, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów ślubuję uroczyście:
Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia
ŚLUBUJĘ
Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą
ŚLUBUJĘ
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego
ŚLUBUJĘ
Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom
ŚLUBUJĘ
Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość
ŚLUBUJĘ”.
 
Dyrektor szkoły, pani Urszula Nawrocka, dokonała ceremonii pasowania symbolicznym kluczem, wypowiadając do każdego pierwszoklasisty słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Ksiądz Proboszcz Andrzej Dudzic udzielił wszystkim zebranym na uroczystości błogosławieństwa. Z kolei Pani Sylwia Mochocka – reprezentantka rodziców - podziękowała nauczycielom za trud włożony w wychowanie pierwszaków, a dzieciom życzyła sukcesów w nauce .  
 
Uczniowie klasy pierwszej otrzymali od rodziców dyplomy, słowniki i paczki ze słodkościami, a od Pani dyrektor pierwsze w życiu dokumenty - legitymacje szkolne.
 
Bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości: Pani dyrektor za symboliczny akt pasowania na ucznia i ciepłe słowa skierowane do pierwszoklasistów,  rodzicom pierwszaków, a w szczególności pani Sylwii Mochockiej, pani Sylwii Raczyńskiej, pani Dorocie Snopek, pani Justynie Tofil, pani Agnieszce Pawlik, pani Aleksandrze Poniewierskiej i pani Kamili Agatowskiej, Paniom Krystynie Wojsław i Urszuli Mochockiej oraz uczniom kl.VIII:  Kindze Michalskiej za poprowadzenie przedstawienia, Jakubowi Mochockiemu i Maciejowi Kupiszowi za czuwanie nad stroną techniczną i oprawą muzyczną.
 
Przybyli w licznym gronie rodzice zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech, podczas którego dzieci bawiły się radośnie. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.
 
                                                                                   Wioletta Michalska
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego