Akcja Pierwszaki - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2017/18
 
Akcja Pierwszaki
 
W dniu 14 listopada 2017 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Hucie Nowej brali udział w akcji ” Pierwszaki”, która odbyła się w galerii Korona w Kielcach.
 
Głównym celem tej akcji było bezpieczeństwo, które zaprezentowali przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego , Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
 Na początek pojawił się profesor Bomba, który razem ze swoim przyjacielem, jeżem Edkiem, śpiewał i bawił wszystkich zebranych pierwszaków. Następnie przedstawiciele KRUS - u zaprezentowali bajeczkę o pszczółce i bączku, która mówiła o szkodliwości używania środków chemicznych i niebezpieczeństwach jakie czyhają na dzieci związanych z pracami w gospodarstwie i kąpielami w miejscach niedozwolonych. Przedstawiciele Straży Pożarnej opowiedzieli  o zagrożeniach wynikających z zabawy z ogniem, uczyli dzieci w jaki sposób wydostać się z zadymionego pomieszczenia. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym uczniowie dowiedzieli się od przedstawicieli Policji. Uczniowie naszej Szkoły Karol Bednarski i Karol Banakiewicz wcielili się w policjantów i pomagali w kierowaniu ruchem drogowym oraz poruszaniu się po jezdni. Wreszcie przyszedł czas na klasówkę w której udział wzięli przedstawiciele klas pierwszych, a naszą klasę reprezentowała Karolina Gawęcka. Po prelekcjach oraz odśpiewaniu wspólnie z profesorem Bombą kilku piosenek uczniowie udali się na bajkę w Multikina. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa, która ukaże się w specjalnym wydaniu Echa Dnia w dniu 7 grudnia. i
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego