Andrzejki klas młodszych - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2017/18
Andrzejki Maluchów w Naszej Szkole
        W środę 29 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Hucie Nowej odbyła się zabawa andrzejkowa. W Andrzejkach uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klas, I i II wraz ze swoimi wychowawczyniami. Zarówno nauczyciele, jak i dzieci włożyli dużo pracy i starań, aby ten dzień był wesoły i niezapomniany. Sala została pięknie udekorowana balonami, serpentynami oraz innymi andrzejkowymi gadżetami. Nad całością wystroju czuwała Pani Halina Kałuża.
         Zabawa rozpoczęła się krótkim przedstawieniem pt. „Ucieczka smoków” przygotowanym przez klasę II pod kierunkiem Pani Elżbiety Jamrożek. Poznając losy smoka, który marzył o tym, żeby chodzić do szkoły, mogliśmy podziwiać grę małych aktorów oraz pomysłowe stroje, w które byli przebrani uczestnicy przedstawienia.
W kolejnej części, po wystrzale kolorowych płatków, nastąpiło oficjalne otwarcie Andrzejek przez wróżki, w które wcieliły się wychowawczynie klas najmłodszych: Panie Ewelina Kwiatek i Anna Opala. Przy dźwiękach muzyki rozpoczęła się wspólna zabawa, urozmaicona licznymi wróżbami. Pierwszą andrzejkową wróżbą były „ Magiczne, kolorowe balony ”. Chętne dzieci wybierały kolor balona, a wróżka przebijała balon i odczytywała wróżbę. Każda „przepowiednia” otrzymywała gromkie brawa. Kolejna zabawa „Odkryj przedmiot, a powiem ci, kim zostaniesz w przyszłości” również wzbudziła wiele radości. Po tanecznej przerwie, kontynuowano wróżbowe zabawy. Wróżki przygotowały dla dzieci „Magiczne serca”. Na papierowych sercach zostały umieszczone imiona przyszłej wybranki lub wybranka. Dzieci przebijając serce, dowiadywały się, jak będzie miała na imię ich sympatia. Dużym powodzeniem cieszyła się wróżba „Oskrobinowe literki”. Dziecko rzucało za siebie skórkę z jabłka, a wróżki odczytywały, jaką literkę utworzyła, bowiem na taką literkę miało rozpoczynać się imię ukochanej lub ukochanego.
Zabawę andrzejkową zakończył pokaz „ Magicznych baniek mydlanych”. Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe, o czym świadczą ich uśmiechnięte buzie na licznych fotografiach.
                                                Wychowawczyni oddziału przedszkolnego
Anna Opala
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego