Bezpieczeństwo na 5 - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2017/18
   Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce        
  w XI   powiatowych eliminacjach  konkursu „ BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”.
    Konkurs odbył się 20 października 2017r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
    Organizatorem był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
     W zmaganiach konkursowych wzięły udział trzyosobowe reprezentacje klas V szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu kieleckiego.
    Konkurs dotyczył zagadnień związanych z bezpieczeństwem. W ramach rozgrywek finałowych drużyny rozwiązywały  test wiedzy, pokonywały na rowerze specjalnie przygotowany tor oraz prezentowały wykonaną dowolną techniką pracę plastyczną propagującą bezpieczeństwo wśród dzieci.
Po zmaganiach konkursowych wszyscy uczestnicy i opiekunowie drużyn wzięli udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które prowadzili policjanci z Zespołu Medycznego OPP w Kielcach.  Każdy miał okazję przećwiczyć prowadzenie resuscytacji, jak również dowiedzieć się, jak poprawnie zgłosić wypadek oraz jak należy postępować w przypadku utraty przytomności.
Rywalizacja trwała kilka godzin, toczona była równolegle w czterech grupach. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy wysłuchali wykładu pana Stanisława Golmento z Państwowej Inspekcji Pracy, który opowiedział o zachowaniu bezpieczeństwa dzieci podczas zabaw.
     Na zakończenie laureaci otrzymali nagrody, m.in. od Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach nadkom. Marcina Chatysa.  
    W kategorii szkół podstawowych z powiatu kieleckiego  piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Hucie Nowej  w składzie : Krzysztof Chlewicki, Bartłomiej Maruszak, Mateusz Sikora  uplasowali się na III miejscu.
                                                                                               Barbara Adamska
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego