Bezpieczni na drodze - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
 
Bezpieczni na drodze
 
     Dnia 19 grudnia w Szkole Podstawowej w Hucie Nowej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzili zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniu, poprowadzonym przez sierżant Joannę Żelezik oraz Małgorzatę Pędzik, uczestniczyły dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VI.
 
    Podczas pokazu dzieci uświadomiły sobie, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego obowiązujących każdego, nawet najmłodszego uczestnika ruchu. Uczniowie w sposób praktyczny przypomnieli sobie, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy, co zrobić, gdy chcemy przejść, a nie ma sygnalizacji świetlnej i jadą auta. Śpiewając piosenkę utrwaliły sobie najważniejsze numery alarmowe. Najbardziej podobała się jednak naszym uczniom zabawa w kierowców Autochodzików. Wcielili się oni  w rolę policjanta, taksówkarza oraz pirata drogowego. „Kierując swoimi autami” musieli zwracać uwagę nie tylko na innych uczestników w ruchu ulicznym, ale przede wszystkim na pieszych. I wszyscy, zaczynając od najmłodszych, a kończąc na najstarszych uczniach, poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie, świetnie się przy tym bawiąc. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pytania testu, który skierowany był przede wszystkim do czwartoklasistów (to oni już za klika miesięcy będą zdawali egzamin na kartę rowerową!).
 
     Dzięki takim pokazom dzieci uczą się, że zarówno piesi jak i kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i zdrowy rozsądek na drodze, aby nikogo nie narazić na niebezpieczeństwo. Dziękujemy policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach za zaangażowanie i troskę o bezpieczeństwo naszych uczniów, a szczególnie Panu Mariuszowi Bednarskiemu, tacie Karola, który był inicjatorem spotkania.
 
Wioletta Michalska
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego