Dzień Babci i Dziadka - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
   Dzień Babci i Dziadka
     Chociaż styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodu i zimna, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W Szkole Podstawowej w Hucie Nowej zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto to jest dniem niezwykłym nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ukochanych Babć i Dziadków. To chwile pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
    Dnia 20 stycznia w naszej szkole odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Urszula Nawrocka przywitała wszystkch gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Następnie dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego  oraz klas I- III zaprezentowały swój program artystyczny.  W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

Dziś mojej Babci życzenia złożę,
w wiązankę kwiatów serduszko włożę
i wiem, że bardzo będzie się cieszyć,
kiedy zobaczy, że do niej śpieszę.
Moja Babunia najlepsza w świecie,
wszystkim wam powiem, bo wy nie wiecie.
Ja Babcię kocham, ściskam za szyję,
niech będzie zdrowa i sto lat żyje!

Dzisiaj mamy święto Dziadka, okazja niezwykle rzadka.
Ja Dziadziusia kocham szczerze, w jego słowa zawsze wierzę.
Mój Dziadek ma swoje zdanie, budzi we mnie zaufanie.
To naprawdę trzeba przyznać, dziadek fajny jest mężczyzna.
Kiedy Dzień Dziadka zaświta, wiązanką kwiatów go witam.
Bądź zdrowy, Dziadku kochany i bądź zawsze razem z nami.

    Oprócz montażu słowno-muzycznego, szanowni goście obejrzeli także  Jasełka w wykonaniu dzieci z klas I-III i dzieciaczków z Punktu Przedszkolnego. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a zebrani ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci  obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.  Po występach Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na obiad i poczęstunek przy dźwiękach muzyki.
     Atmosfera uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki szkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz i piosenkę  mogły wyrazić swoje uczucia za każde dobro otrzymane od najukochańszych Babć i Dziadziusiów.
                                        Wioletta Michalska

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego