Dzień Babci iDziadka - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2017/18
 
22 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej w Hucie Nowej uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Bardzo licznie przybyłych gości przywitała Pani dyrektor Urszula Nawrocka, która złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta oraz zaprosiła do wspólnego oglądania programu artystycznego przygotowanego przez ich wnuków.
 
Jako pierwsi swoje kochane Babcie i Dziadków przywitali najmłodsi uczniowie Punktu Przedszkolnego pod kierunkiem pani Eweliny Kwiatek i  0ddziału Przedszkolnego prowadzonego przez panią Annę Opalę, recytując  wiersze, ukazujące ciekawe szczegóły z życia babci i dziadka oraz śpiewając piosenki. Kolejną atrakcją było przedstawienie, przygotowane pod okiem pani Haliny Kałuży przez uczniów klas I. Urozmaiceniem inscenizacji były postacie babci Józi i dziadka Stacha, w które wcielili uczniowie: Karolina i Szymon. Dopełnieniem ich występu były piosenki i wierszyki o babciach i dziadkach. Następnie klasa II pod opieką pani Elżbiety Jamrożek zaprezentowała spektakl zatytułowany „Czerwony Kapturek". Drugoklasiści w kostiumach przygotowanych przez rodziców, doskonale odwzorowali bajkowe postacie. Piękną scenografię przygotowały mamy uczniów klasy II, Panie: Dorota Klusek, Monika Głazowska, Krystyna Kowalczyk oraz Wioletta Bera. Dziadkowie byli mocno wzruszeni i dumni ze swoich wnuków.
 
Na zakończenie przedstawienia Wszyscy dziadkowie zostali obdarowani przez swoje pociechy pięknymi dyplomami. Po części artystycznej  zebrani goście udali się na ciepły poczęstunek i ciasto przygotowane przez rodziców i naszą szkolną stołówkę. Wszystkim przybyłym babciom i dziadkom serdecznie dziękujemy, życzymy dużo zdrowia i dalszego spełniania się w tej pięknej roli.
 
                                                                                                  Halina Kałuża
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego