Jesienny Piknik Rodzinny - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
Udany piknik integracyjny w Hucie Nowej połączony z jubileuszem 10-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Jodełki!

09 października w Szkole Podstawowej w Hucie Nowej odbył sie jesienny piknik rodzinny. Ważnym elementem wydarzenia były 10. urodziny ZPiT Jodełki. Było wiele wspomnień, gratulacji, a także atrakcji i znakomitej zabawy.

Spotkanie rozpoczęła od serdecznego powitania wszystkich przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości dyrektor Szkoły Podstawowej w Hucie Nowej. Obecni byli: członkowie Rady Rodziców, grono pedagogiczne, proboszcz parafii w Hucie Nowej ks. Andrzej Dudzic, Przewodniczący Rady Gminy Bieliny Józef Gawęcki, radny Stanisław Kwiatek i sołtys Jan Brożyna, była Dyrektor szkoły Elżbieta Chałupczak oraz emerytowane nauczycielki: Maria Skiba i Kazimiera Kopacz.

Gratuluję tej pięknej inicjatywy – mówił obecny w Hucie Nowej Wójt Gminy Bieliny Sławomir Kopacz. Serce rośnie, kiedy obserwuję podejmowane przez mieszkańców przedsięwzięcia mające na celu integrację lokalnej społeczności. Dzięki Państwa to miejsce – szkoła – tętni życiem, nie tylko w kontekście prowadzenia zajęć szkolnych. Wasza postawa i zaangażowanie jest wyrazem wysokiej świadomości, tożsamości i potrzeby przekazywania wartości młodym pokoleniom.

Pierwsza część pikniku została poświęcona ważnemu wydarzeniu związanemu z życiem szkoły – jubileuszowi 10-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca Jodełki. W roku 2006 roku z inicjatywy pań: Urszuli Nawrockiej, Elżbiety Jamrożek, Haliny Kot i Elżbiety Chałupczak zrodziła się piękna inicjatywa żywego kultywowania świętokrzyskiego folkloru wśród najmłodszych mieszkańców. Przez dekadę kolejne pokolenia czynnie brały udział w artystycznych występach godnie reprezentując miejscowość i gminę na arenie powiatu i całego regionu. Tradycja działalności zespołu w naturalny sposób wpisała się w funkcjonowanie szkoły.

W ramach przeżywanego jubileuszu Urszula Nawrocka wraz z Elżbietą Jamrożek przypomniały początki zespołu, jego liczne sukcesy i osiągnięcia. Wzruszającym elementem była obecność byłych uczniów szkoły aktywnie działających w zespole. To była piękna lekcja wspomnień.

Wśród składających gratulacje i podziękowania byli przedstawiciele samorządu: Wójt Sławomir Kopacz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Józefem Gawęckim złożyli na ręce opiekunek zespołu pamiątkowe grawertony.

Dziękujemy dzieciom za chęć pielęgnowania naszych rodzimych tradycji, rodzicom za poświęcany czas i zaangażowanie oraz gronu pedagogicznemu za naturalne wplatanie w proces edukacji i wychowania lokalnego patriotyzmu i przywiązania do wartości kulturowych.

W ramach podsumowania wszyscy wspólnie zaśpiewali kilka ludowych utworów oraz – mając na względzie fakt, że 9 października przypadł Dzień Papieski, dla uczczenia tego święta  - „Barkę”.

Jak na urodziny przystało był również tort.

W drugiej części wydarzenia, na terenie przyszkolnym odbył się blok sportowo-rekreacyjny.

Na boisku uczniowie wraz z rodzicami mogli wziąć udział we wspólnych konkurencjach. Chętni mogli zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego – dzięki uprzejmości członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucie Nowej. Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach prowadzili działania profilaktyczne. Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości znaków drogowych, zaś dorośli mieli możliwość pokonania toru przeszkód w alkogoglach. Członkowie rady rodziców przygotowali dla wszystkich poczęstunek.

Wydarzenie w późnych godzinach popołudniowych zakończyła potańcówka.

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne składa serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców, Radnego, sołtysa Huty Nowej oraz sponsorom za pomoc w organizacji wydarzenia.

Wydarzenie wsparli:
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
DOMINEX Aneta i Stanisław Kwiatek
PPHU „Drewtrans” Justyna i Mariusz Mazur                                 
Zakład Betoniarski PPHU Ryszard Gawęcki                                                
Przedsiębiorstwo Budowlane RAD - Bud Radosław Wąchała
Przedsiębiorstwo Budownictwa  Specjalistycznego New Bud  Magdalena i Sławomir Łodej
Usługi Transportowe Małgorzata i Mieczysław Pawlik
Transport Ciężarowy i Różne Roboty Drogowe Zofia i Czesław Kopacz
Agencja Finansowa DoRada Dorota Rzepka
Magdalena i Marcin Misztal „Pizza u Łysego”
Krystyna i Kazimierz Kowalczyk
Wioletta i Roman Gawęccy
Jan i Maria Brożyna
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Edwin Wojda Bieliny
Zakład Produkcyjno-Handlowo- Usługowy Piekarnia „ Bielinianka”
Zakład Przetwórstwa Mięsnego „JAWOR”
Sklep Spożywczo – Przemysłowy „TOMIK” Tomasz Kopacz
Grażyna i Ryszard Kopacz Sklep Spożywczo-Przemysłowy Huta Nowa
      Agnieszka Kopacz-Gruszczyńska                                                                                                              

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego