Jodełki w kinie - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności
     W poniedziałek 19 listopada 2018r. członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Jodełki” wraz z opiekunkami uczestniczyli w projekcji filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, która miała miejsce w Kinie Helios w Kielcach. Dzięki filmowej adaptacji klasycznej baśni dzieci przeniosły się w magiczny świat i poznały Klarę.Bohaterka oraz jej rodzeństwo w wigilię Bożego Narodzenia otrzymali podarki pozostawione przez zmarłą niedawno matkę. Klara ze zdziwieniem odkryła, że do jej prezentu – zdobionej mechanicznej szkatułki – nie załączono klucza. Dziewczyna udała się więc po pomoc do swojego ojca chrzestnego. Wizyta w jego pracowni przyniosła niespodziewany rezultat: sierota trafiła do magicznej krainy, gdzie z pomocą dziarskiego kapitana Filipa próbowała zapobiec wojnie między tytułowymi królestwami. Aby przywrócić ład i porządek w magicznym świecie, Klara musiała się wykazać nie tylko mężnym sercem, ale też rozwagą, odpowiedzialnością i mądrością. Dzieci śledząc losy dziewczynki do ostatniego momentu kibicowały bohaterce.
     Wspólne oglądanie i przeżywanie filmowej przygody przyczyniło się niewątpliwie do integracji Zespołu oraz pozwoliło kształtować u dzieci umiejętność spędzania wolnego czasu w sposób pożyteczny i wolny od zagrożeń.
     Realizacja zadania pod nazwą: Wyjazd Zespołu Pieśni i Tańca „Jodełki” do kina (zakup biletów oraz koszty transportu) została sfinansowana ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Bieliny, z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy.
                                                                        Elżbieta Jamrożek
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego