NASZYM KOCHANYM DZIECIOM! - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
„Przygody Koziołka nieMATOŁKA” to  niezwykły spektakl, który został wystawiony przez nadzwyczajnych aktorów – Rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hucie Nowej. W magiczną podróż, podobnie jak przed rokiem, dzieci zostały zabrane 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka.
Znany przez wszystkich i lubiany Koziołek trafia w progi naszej szkoły, która robi na nim bardzo pozytywne wrażenie (szkoła otrzymuje 6!!!). W przedstawionej bajce bohater z białą bródką wcale nie jest matołkiem, wręcz przeciwnie – dlatego widzi parę spraw, które musi wyjaśnić uczniom. I tak właśnie robi… Podczas rozmowy ze Smerfetkami (uczennicami) – poucza dzieci, że m.in. nie wolno wagarować, bo efekty tego widać później w dzienniku. Sam też wędruje po to, by nauczyć się czegoś wartościowego.
Koziołek swym meczeniem budzi kolejną postać – piękną Śpiącą Królewnę (choć bez krasnoludków, co niebywale martwi Ciocię Bajaderkę). O dobrych sercach dzieci przekonuje Koziołka kichający Chory Kotek, któremu życzymy dużo zdrówka! A Zosi Samosi, żeby już nigdy nie była sama. Głodny Koziołek może liczyć na Czerwonego Kapturka, który w swym koszyczku ma same pyszności (Bo czy znacie kogoś, kto nie skusiłby się na pięciopiętrowy tort… w wersji mini…?). Dobre serce ma też Wróżka, ofiarująca Koziołkowi diadem dla biednego i jak zwykle zapracowanego Kopciuszka. W krainę muzyki i tańca zabierają Koziołka oraz publiczność dwa Michały (jeden Duży, drugi Mały) oraz Tancerka z Jodełeczkami. Nad całością zdarzeń czuwa Ciocia Bajaderka, która – choć momentami łapie się za głowę – doprowadza całość do finału.
Spektakl uzupełnia skoczna i radosna muzyka (Pani Ewelina Kwiatek). Mnóstwo barwnych postaci, wartka akcja, zabawa i słodycze – połączenie tych wszystkich elementów sprawiło, że widzowie – Dzieci, które dziś znajdowały się w centrum, były zachwycone.
Uśmiech i wędrówkę do bajecznej krainy zapewniła obsada aktorska:
♥ Ciocia Bajaderka – Pani Kinga Banakiewicz / reżyser spektaklu
♥ Koziołek nieMATOŁEK – Pani Ewelina Bińczak
♥ Smerfetka I – Pani Beata Gawęcka-Skiba
♥ Smerfetka II – Pani Anna Kopacz-Bednarska
♥ Śpiąca Królewna – Pani Beata Dudek
♥ Chory Kotek – Pani Justyna Mazur
♥ Michał Duży – Pani Sylwia Mochocka
♥ Michał Mały – Pani Sylwia Tomczyk-Raczyńska
♥ Tancerka – Pani Justyna Iwan
♥ Zosia Samosia – Pani Renata Bera
♥ Czerwony Kapturek – Pani Dorota Snopek
♥ Wróżka – Pani Iwona Bąk
♥ Jodełeczki – Dzieci: Wiktoria Iwan, Wiktoria Kowalczyk, Filip Bera, Jakub Dudek
W podziękowaniu za pomysł i trud aktorzy otrzymali kwiaty oraz zaproszenie od Pani dyrektor Urszuli Nawrockiej na słodki poczęstunek.
Agnieszka Jastrzębska
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego