Niezapomniana lekcja – spotkanie z kulturą - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
Niezapomniana lekcja – spotkanie z kulturą
    Dnia 3 listopada 2016r. uczniowie klas IV – VI, pod opieką Pań Agnieszki Jastrzębskiej, Ilony Kowalczyk, Agnieszki Maruszak i Anny Pawłowskiej, wzięli udział w niezapomnianym spotkaniu w kulturą. Po raz pierwszy zasiedli bowiem w lożach kieleckiego Teatru im. S. Żeromskiego, by obejrzeć spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”. Ci, którzy spotkali się z bohaterami powieści na łamach książki Lucy Maud Montgomery, mogli dokonać porównań i przekonać się jak można ukazać tę samą historię przy wykorzystaniu różnych środków przekazu. Uczniowie, którzy dopiero poznali miasteczko Avonlea, chłonęli świat teatru i jego magię.
     Po spektaklu uczniowie wzięli udział w lekcji teatralnej. Poznali historię kieleckiego Teatru opowiedzianą przez Panią Renatę Głasek-Kęską, która następnie zabrała uczniów na wycieczkę po budynku. Dzieci zwiedziły miejsca niedostępne dla widzów – scenę i kulisy, dziedziniec teatralny, małą scenę, malarnię, garderobę. Na ich oczach zmieniano dekorację do kolejnego przedstawienia!
     Jeszcze przez kolejne dni uczniowie mówili i przeżywali wycieczkę – niezwykłe spotkanie z kulturą. A my, nauczyciele, jesteśmy przekonani, że rudowłosa Ania skradła serca kolejnemu pokoleniu młodych ludzi!
Agnieszka Jastrzębska


Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego