Podsumowanie Tygodnia Kultury Języka - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W SP W HUCIE NOWEJ
     Tegoroczny - Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka – przebiegał pod hasłem „Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją”. W naszej szkole projekt ten zorganizowany był już po raz piętnasty, czyli też obchodziliśmy swój mały jubileusz. Realizując odgórne cele, dołączyliśmy do szkół województwa, które wzięły udział w TKJ: uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu, stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w propozycjach różnorodnych form Tygodnia, przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację różnych form ekspresji kulturalnej, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych, kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych.
     W Tygodniu Kultury Języka organizowanym w SP w Hucie Nowej wzięli udział WSZYSCY uczniowie – od maluszków z Punktu Przedszkolnego, po młodzież klasy VI. Podczas podjętych działań współpracowali nauczyciele, ale też włączeni zostali Rodzice uczniów. To czas pożyteczny zarówno więc kulturowo, jak i integracyjnie.
     Tradycyjnie już odbyły się: Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” oraz Konkurs Recytatorski „Mistrz Słowa” dla kl. I – VI. Młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Ilustracja do mojego wiersza”. Pani dyrektor oraz laureatka ubiegłorocznego Konkursu recytatorskiego, podczas „korytarzowego czytania”, czytały zebranym uczniom ciekawe opowiadania.
     Nową inicjatywą było „Czytanie na dywanie”, podczas którego uczniowie klas starszych czytali swoim młodszym kolegom z Punktu i Oddziału Przedszkolnego. Pomysł tak się spodobał czytającym i słuchającym, że zagości z pewnością na dłużej. Każdego dnia dzieci ćwiczyły swoją wymowę na „łamańcach językowych” – zmienianych na początku każdego dnia. Szkoła nabrała też kolorów dzięki „ortograficznym schodom”, które mają za zadanie utrwalić pisownię wyrazów „trudnych”.
     Wszyscy uczniowie, a maluszki wraz z Rodzicami, pisali listy. Ich adresatami są chore onkologiczne dzieci, które oprócz listów otrzymają również zebrane upominki. Uczniowie nie tylko więc doskonalili sztukę pisania listów, ale uczynili wiele pożytecznego.
     Na zakończenie tej kulturalnej rywalizacji uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Koordynator TKJ SP w Hucie Nowej Agnieszka Jastrzębska

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego