Rajd kl. 5 - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2017/18
 
 
       Dnia 26 września 2017r. klasa V uczestniczyła w zajęciach    edukacyjno – przyrodniczo- krajoznawczych w Świętokrzyskim Parku Narodowym i Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej.
 
    Zajęcia odbyły się w ramach projektu edukacyjnego „Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze”– cykl jednodniowych wyjazdów edukacyjno - przyrodniczo – krajoznawczych dla uczniów szkół z gmin należących do Związku Gmin Gór Świętokrzyskich. Uczestniczyli  w nich uczniowie klas V z czterech szkół: SP w Hucie Nowej, Belna, Makoszyna, Lechowa.
 
     Zajęcia edukacyjne w Świętokrzyskim Parku Narodowym miały na celu zapoznanie  z uczniów z formami ochrony przyrody, celami i funkcjami Parków Narodowych, obszarami ochrony czynnej i ścisłej w ŚPN.
 
     Idąc szlakiem niebieskim na Święty Krzyż, uczniowie podziwiali  naturalny las jodłowo-bukowy w jesiennej szacie oraz  gołoborze. Zwiedzili również Muzeum Przyrodnicze ŚPN na Świętym Krzyżu.
 
     Po zejściu do Huty Szklanej uczniowie przenieśli się do czasów średniowiecza. Zwiedzili Osadę Średniowieczną, gdzie dowiedzieli się jak żyli i pracowali mieszkańcy Gór Świętokrzyskich przed wiekami.
 
     Własnoręczne przygotowali podpłomyki wypiekane w tradycyjny sposób.
 
     Opiekunami uczniów naszej szkoły były panie: Ilona Kowalczyk i Barbara Adamska.
 
     Dziękujemy Pani Paulinie Kozłowskiej pracownikowi ŚPN, która nas prowadziła szlakiem i bardzo ciekawie opowiadała o przyrodzie parku.
 
                                                                                              Barbara Adamska
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego