Rodzinnie w filharmonii - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
Rodzinnie w filharmonii
      „Spektakl dla dzieci i rodziców w filharmonii” – tak brzmiała propozycja na mikołajkowy prezent dla naszych dzieciaków. Choć pojęcie „filharmonia” w uszach dorosłych brzmi dostojnie i interesująco, dla młodych słuchaczy może wydawać się nudną koniecznością. Nic bardziej mylnego. Bajka muzyczna, na którą wybraliśmy się do Filharmonii Świętokrzyskiej, była ucztą duchową zarówno dla dzieci, jak i dla nas dorosłych. „DYSONANS, czyli Powrót królewicza” dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Bawił i pouczał. Przy akompaniamencie muzyki poważnej przenieśliśmy się na dwór królewski oraz poznaliśmy zabawne perypetie królewskiej rodziny. Aż trudno uwierzyć, że mogliśmy usłyszeć historię, która w pewien sposób została opowiedziana za pomocą nut. Ciekawie prowadzona  narracja, humorystyczna reżyseria  
i kunszt muzyków Świętokrzyskiej Filharmonii zadowoliły nawet najbardziej wybrednych słuchaczy. Dowodem tego były gromkie brawa i pełne skupienia twarze naszych dzieci.

    Dopełnieniem atrakcji tego dnia i kolejnym prezentem dla naszych pociech był spacer do pobliskiej bawialni, gdzie główną atrakcją dla najmłodszych było pieczenie pizzy. Myślę, że zabawa była naprawdę udana, o czym świadczyły uśmiechnięte, rumiane buzie naszych dzieci i pełna śmiechu i gwaru sala zabaw. Tak w pełni przedstawiał się nasz grudniowy prezent mikołajkowy. Uważam, że wyjazd do filharmonii to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Przy natłoku obowiązków miło jest pozwolić sobie odetchnąć i przeżyć taki duchowo –kulturowy spektakl, a naszym pociechom pokazać, że poza internetem, telewizją i innymi „zapychaczami” czasu, są chwile miłe nie tylko dla ucha i oka, ale przede wszystkim prawdziwe, namacalne, żywe.
                            Monika Bodo – Głazowska, mama Miłosza- ucznia klasy I  
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego