SPOTKANIE Z BOHATERAMI LEGEND ŚWIĘTOKRZYSKICH - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
SPOTKANIE  Z BOHATERAMI LEGEND ŚWIĘTOKRZYSKICH
W każdej legendzie tkwi ziarnko prawdy. Baśniowość przeplata się tu z historią, magia z wiarą, nauka z emocjami – to wszystko sprawia, że tak chętnie czytamy, podsłuchujemy, podglądamy… LEGENDY.
Aby poznać i przypomnieć sobie, jak powstały najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe miejsca naszego regionu, dnia 7 czerwca 2017r. 48-osobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką Pań: Agnieszki Maruszak, Elżbiety Jamrożek, Haliny Kałuży i Agnieszki Jastrzębskiej, uczestniczyła w wyjeździe do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl  pt. „Cyrograf”. Na deskach kieleckiej sceny spotykamy między innymi: księcia Mieszka, biskupa, Emeryka, Zbója Madeja i jego matkę Jaruchę, Lucyfera i jego usłużne diabły, są też zwykli ludzie ze swoimi radościami i zmartwieniami. Z nimi przemierzamy puszczę, uczestniczymy w Sobótce, zasiadamy przy stole, a nawet przekraczamy bramy piekła! A wszystko to w wyjątkowej, nieco mrocznej i tajemniczej atmosferze, na tle muzyki, której nie sposób zapomnieć.
Piękna pogoda zachęcała do spaceru, dlatego grupa odwiedziła również wybrane miejsca stolicy województwa: Bazylikę Katedralną, grób kosyniera Wojciecha Bartosa Głowackiego (co tematycznie wiązało się z bieżącymi tematami z historii klasy V), pomnik Jana Pawła II oraz pomnik ks. Jerzego Popiełuszki.
Wycieczka była bardzo udana, o czym świadczą pozytywne wypowiedzi wszystkich uczniów – zarówno tych małych, jak i młodzieży.
Agnieszka Jastrzębska
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego