Swiąteczne pierniczki - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2017/18
 
Świąteczne pierniczki!
 
 
    20 grudnia 017r. dzieci z Punktu Przedszkolnego w Hucie Nowej wraz z wychowawczynią– Eweliną Kwiatek wypiekały pyszne świąteczne pierniczki.
 
    Zanim jednak zabrały się do pracy, odpowiednio się przygotowały: umyły raczki i założyły fartuszki. Następnie poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa.
 
    Kiedy wszystko było już gotowe przedszkolaki zamieniły się w cukierników – piekarzy i z ogromnym zaangażowaniem oraz zapałem zabrały się do pracy. Wsypywały kolejno składniki, mieszały oraz wykrawały foremkami ciasteczka. W wykrawaniu pierniczków pomagały nam dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Panią Anią Opala.
 
    Efektem wspólnej pracy były pełne blaszki pierniczków w różnych kształtach, które dostarczyliśmy na kuchnię do piekarników. Tam pod czujnym okiem naszych Pań Kuchareczek pierniki piekły się, nabierały koloru, a piękny zapach roznosił się na całą Szkołę i wprawił wszystkich w cudowny świąteczny nastrój.
 
    Kolejnym etapem była dekoracja upieczonych pierniczków kolorowymi pisakami i barwnymi posypkami. Oczywiście dzieciom trudno było się oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkim pisakom, i nie skosztować choćby odrobinki. Zabawa była świetna, a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się zasłużonej degustacji.
 
     I tak pierwsza seria pierniczków trafiła do brzuszków dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego. Pozostałe pierniczki zostały spakowane dzieciom, aby ozdabiały stoły podczas Świąt Bożego Narodzenia.
 
    Bardzo dziękuję Rodzicom za przyniesienie kolorowych pisaków i posypek.
 
 
Ewelina Kwiatek              
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego