W Krainie Baniek Mydlanych - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
 
Z wizytą w Krainie Baniek Mydlanych
 
We wtorek 7 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły – dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego w Hucie Nowej wraz z wychowawcami:
p. Eweliną Kwiatek i p. Wiolettą Michalską oraz rodzicami udali się do Kieleckiego Centrum Kultury na spektakl pt.: „Tajemnica Bańki Szczęścia”.

 
Dzieci zostały wprowadzone w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów przez Bąbelka, Mydlaneczkę oraz Mistrza Bulbulasa. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały laboratoryjne eksperymenty, dzięki którym powstawały olbrzymie bańki mydlane o różnych kształtach, połyskujące kolorami tęczy. To był niesamowity widok, ponieważ baniek było tysiące, a każde dziecko chciało zatrzymać choć jedna dla siebie. Dopełnieniem całego wydarzenia było pamiątkowe zdjęcie z postaciami z przedstawienia: Bąbelkiem i Mydlaneczką.

 
Kolejną atrakcją był pobyt w Bawialni AQQ, gdzie najmłodsi mogli zaprezentować swoje umiejętności kulinarne podczas przygotowywania czekoladowych mufinek.
Po sporządzeniu wypieków wszyscy przystąpili do wspólnej degustacji. Dzieci z wielkim apetytem zajadały się zrobionymi przez siebie wypiekami.

 
Następnie maluchy skorzystały z atrakcji znajdujących się w Bawialni AQQ, tj.: basenu z kulkami, zjeżdżalni, ściany wspinaczkowej, przejść z przeszkodami, toru samochodowego.

 
Wyjazd ten przyczynił się do lepszej integracji dzieci, posłużył rozwojowi ich umiejętności, zainteresowań i wyobraźni. Utrwalił również zasady właściwego zachowania się podczas podróży oraz w miejscach użyteczności publicznej. Dzieciaki wróciły pełne wrażeń i entuzjazmu, gotowe do kolejnych takich wyjazdów.

 
Wychowawcy dziękują rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji wyjazdu.
 
Ewelina Kwiatek
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego