Wigilia szkolna - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
 
Magia Świąt w SP w Hucie Nowej.
 
Wigilia to szczególny dzień, na który wszyscy czekaja przez cały rok. W ten niepowtarzalny nastrój 21 grudnia wprowadzili nas aktorzy z klasy I i  III, maluszki z Punktu Przedszkolnego oraz chór składający się z przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca "Jodełki". Przedstawienie jasełkowe pt. "Cicha noc"  odbyło się pod okiem pań: Haliny Kałuży, Elżbiety Jamrożek i Eweliny Kwiatek.
 
Dzieci w pięknych strojach z wielkim skupieniem i zaangażowaniem odegrały swoje role. Na scenie można było zobaczyć: aniołki, pasterzy, gwiazdeczki, dzieci, osiołka, owieczkę. Widać było skromną stajenkę, w której u boku Maryi i Józefa leżał mały Jezus,  do którego to przybyli Trzej Królowie. Jasełka to piękne przeżycie, które co roku zaskakuje nas coraz to nowymi szczegółami.
 
Na zakończenie oficjalnej uroczystości pani dyrektor Urszula Nawrocka uroczyście złożyła świąteczne życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz zaproszonym gościom. Podziękowała mamom uczniów klasy I pani Monice Bodo - Głazowskiej, Wiolecie Berze oraz Krystynie Kowalczyk za wykonanie pięknej scenografii do przedstawienia, przy zakładaniu której pomogli panowie Krzysztof Michalski, Stanisław Kwiatek oraz Mariusz Bednarski. Pani Dyrektor  przekazała także szczególne podziękowania tym osobom, które okazały życzliwość oraz wsparcie przy organizacji Jesiennego Pikniku Rodzinnego.
 
Swoje życzenia dla wszystkich zgromadzonych wygłosili również: ks. Andrzej Dudzic, radny Stanisław Kwiatek oraz była pani dyrektor naszej Szkoły Elżbieta Chałupczak.
 
Ewelina Kwiatek
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego