Wizyta Świętego Mikołaja w szkole - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
Wizyta Świętego Mikołaja w szkole

„Na łąki, na pola, biały śnieżek leci,

          już święty Mikołaj, śpieszy się do dzieci.

                         Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie

         po łąkach, po polach, po szerokim lesie.

 Czekając cierpliwie, stańcie dookoła.

                 Już święty Mikołaj wchodzi do przedszkola”.

    Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Dzieci uczą się wierszyków i piosenek, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Uwielbiają te przygotowania i mimo że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

    Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły  i zaczął odwiedzać dzieci w klasach . Do Punktu i Oddziału Przedszkolnego przyszedł dopiero, gdy obdarował już wszystkie dzieci w starszych klasach.

    Nasz gość udał się do  naszych najmłodszych, czyli do  dzieciaków z Punktu Przedszkolnego. Na spotkanie z naszym szczególnym gościem zaproszona została również pani dyrektor Urszula Nawrocka oraz rodzice. Wszystkie maluszki  bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko , gdyż obecność rodziców dodawała dzieciom pewności siebie i odwagi. Przedszkolaczki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę i powiedziały wierszyki . Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały  prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w Oddziale Przedszkolnym.Nasze starszaki  musiały wykazać się nie lada cierpliwością, ponieważ Mikołaj zawitał do nich na samym końcu. Kiedy Mikołaj usiadł,  dzieciaczki zaczęły witać wspaniałego gościa mówiąc wierszyki i śpiewając piosenkę.
Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

„ Dzięki Ci składamy Mikołaju Święty

za twe dobre serce i  twoje prezenty.

Dziś obiecujemy ,kochany staruszku,

zostaniesz w pamięci i w naszym serduszku.

Teraz wszyscy razem z żalem Cię żegnamy

i na drugi roczek zapraszamy.”
Wioletta Michalska
Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego