Zbieramy nakrętki - Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
"Stąd nasze korzenie, stąd siła nasza płynie."
Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2016/17
 
„Zbieramy – pomagamy!” Podsumowanie akcji zbierania nakrętek
 
 „Małe rzeczy wykonane z serca urastają do rzeczy wielkich”  (Ellen G.White)
 
Pomoc drugiej osobie nie musi tak naprawdę nic kosztować. Wystarczy, że zaczniemy odkładać nakrętki, które i tak zazwyczaj większość z nas wyrzuca do kosza. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno- ekologicznych.
 
Od 01.05. do  31.05.2017 r. w Szkole Podstawowej w Hucie Nowej trwała  akcja „Zostań Rycerzem Gabrysi i pomóż zamienić jej opatrunki na koronę”, polegająca na zbieraniu nakrętek. Pomysłodawczyniami całego przedsięwzięcia były mamy naszych uczniów: Pani Kinga Banakiewicz oraz Pani Anna Kopacz-Bednarska, za co składamy im bardzo gorące podziękowania. W ten, jakże szczytny cel, aktywnie włączyła się cała nasza społeczność szkolna, zaczynając od dzieciaków z Punktu i Oddziału Przedszkolnego poprzez kl.I, II i III, a kończąc na najstarszych kl. IV, V i VI. W sumie zostało zebrane 150 kg nakrętek w tym:
 
Punkt Przedszkolny- 6,8kg
 
Oddział Przedszkolny- 73kg
 
kl.I - 25kg
 
kl. III-  1kg
 
kl. IV-  25,6kg
 
kl. V- 0,2kg
 
kl. VI- 13kg
 
Pragniemy serdecznie podziękować dzieciom i Rodzicom za włączenie się w tę akcję, a szczególnie Pani Annie Kopacz-Bednarskiej i Panu Mariuszowi Bednarskiemu za dostarczenie tych nakrętek do punktu zbiorczego w Sarniej Zwoli. Stroną techniczną zbiórki zajmował się Pan Dariusz Bysiak, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
 
Tego typu akcje uwrażliwiają młodych ludzi na losy innych. Uczą, że można pomagać na różne sposoby. Wszyscy trzymamy kciuki za Gabi i jej Rodziców wierząc, że nasza skromna cegiełka przyczyni się do wygranej walki o zdrowie dziewczynki.
 
Wioletta Michalska

Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej
Huta Nowa 48
26 - 004 Bieliny woj. świętokrzyskie
e-mail: sphn@wp.pl
+( 48 ) 41 30-25-069

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego