Przedszkolaki z wizytą w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” na spektaklu pt. „A niech to Gęś kopnie”.

W dniu 16.10.2019r. dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego obejrzały spektakl „A niech to Gęś kopnie”.

 Jest to opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu sensu swojego życia. Gęś, chcąc ratować wszystkich mieszkańców kurnika, postanawia ofiarować siebie samą Lisowi – jako danie główne. Niestety okazuje się, że Lis nie jest zainteresowany tą ofertą.

Chcąc pozbyć się natrętnej i nieapetycznej przekąski postanawia zaproponować zwierzę swojemu koledze – Wilkowi. Jednak po bliższym poznaniu chuda i gadatliwa Gęś zdobywa sympatię Lisa. Po wielu przygodach oraz rozmowie z Niedźwiedziem Głowna bohaterka dostrzega to, co naprawdę jest ważne.

W spektaklu dzieci zobaczyły płaskie i przestrzenne, kolorowe i dowcipne lalki, postaci zbudowane z kilku elementów. Aktorzy byli w ciągłym ruchu
i przyciągali uwagę widzów. Zmieniające się dekoracje i kolorowe postaci wzbudziły zainteresowanie i ciekawość dzieci.

Po zakończonej sztuce dzieci spontanicznie klaskały, co utwierdziło aktorów w przekonaniu, że przedstawienie bardzo podobało się najmłodszym.

Po spektaklu udaliśmy się do pracowni artystycznej, w której powstają lalki, mapety, kukiełki oraz maski. Dzieci mogły przez chwilę pomanewrować kukiełkami, dotknąć materiału, z jakiego są wykonane i przymierzyć maski oraz kostiumy.

Następnie poszliśmy do Bawialni Fiku Miku, w której na najmłodszych czekało wiele atrakcji, m.in. zjeżdżalnie, tunele, baseny z piłeczkami. Było wiele śmiechu i radości.

Wszystkie dzieci były i wygląda na to, że z chęcią będą wracać do teatrzyku i bawialni.

                                                                                                                                                                                                                                     Ewelina Kwiatek