„Rodzice -Dzieciom” – ,,Zamieszanie w krainie bajek”

W dniu 3.06.2019r. Rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Hucie Nowej już po raz czwarty pokazali swoje zdolności aktorskie wystawiając spektakl „Zamieszanie w Krainie Bajek”, robiąc wielką niespodziankę swoim pociechom, oraz pracownikom naszej szkoły.
 
Bajki mają w sobie coś magicznego, coś co sprawia, że świat staje się lepszy. Są takie bajki, które lubi każdy z nas. Jednak pewne Złe Wróżki postanowiły zamieszać trochę w naszych ukochanych bajkach… Działo się wiele. Jaś i Małgosia postanowili uciec od Baby Jagi, która swoją drogą dostała nowy przydomek, a mianowicie „ Babcia Jagunia”. Jednak to nie wszystko, Czerwony Kapturek zamiast Wilka spotkał Jasia i Małgosię, którzy niespodziewanie znaleźli się w jego bajce. Kot w Butach zgubił Janka, a Krasnoludki przybyły bez Śnieżki. Dobrze że jak w każdym Królestwie, także w Królestwie Bajek jest Królowa, która czuwa nad tym, aby jej poddanym żyło się jak najlepiej. Królowa Bajek na prośbę swoich poddanych przywróciła porządek w Krainie Bajek, ponieważ jak sama stwierdziła „stare bajki dzieci znają, bardo kochają i chętnie czytają”.
 
Było dużo radości i uśmiechów na twarzach zarówno aktorów jak i publiczności. Humorystyczne dialogi połączone z wesołą muzyką sprawiły, że dzieci były pełne zachwytu. W przedstawieniu teatralnym uczestniczyli Rodzice oraz nauczyciele:
 
-Pani Justyna Gadowska- Jaś
 
-Pani Anna Bednarska- Małgosia
 
-Pani Beata Skiba- Czerwony Kapturek
 
-Pani Aneta Kwiatek- Baba Jaga
 
-Panie Kinga Banakiewicz i Beata Dudek- Złe Wróżki
 
-Pani Monika Bodo- Głazowska- Wilk
 
-Panie: Kinga Banakiewicz, Beata Dudek, Justyna Mazur, Renata Bera- Krasnoludki
 
-Pani Magdalena Misztal- Kot w Butach
 
-Pani Iwona Bąk- Królowa Bajek
 
-Pani Ewelina Kwiatek- oprawa muzyczna
 
-Pani Dominika Styczeń- narrator
 
Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia „Zamieszanie w Krainie Bajek”, oraz za słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.